Tancom k vášni

70 mladých z celého Slovenska, prišlo roztancovať tretí októbrový víkend v Bratislave. 9. ročník celoslovenskej tanečnej súťaže TeenDance, sa niesol v duchu profesionálneho tanca, skúseností a nových priateľstiev.

Brány súťaže otvoril workshop s Júliou Olexovou, v štýle súčasného tanca. „Nakoľko túžim aby dievčatá okrem naučenia choreografie rôznych tanečných štýlov rozvíjali seba a svoj feeling v tanci, podstatou workshopu nebola technika, ale to čo dokážu dať do tanca samé.“

Pod vedením profesionálnych tanečníkov, si účinkujúci mohli vyskúšať rôzne choreografie, čím získavali kvalitné skúsenosti. Prvý workshop s choreografkou Ivanou Kučerovou priniesol muzikálové kroky, odľahčenú atmosféru a disciplínu. O hip-hopový štýl sa postarala lektorka Barbora Michaligová, ktorá je súčasťou tanečného konceptu Spicylisious v Bratislave.

Keďže ide o tanečnú súťaž, víkend uzavrel slávnostný galavečer, na ktorom sa prezentovali všetci účinkujúci. Okrem samotných tanečných formácii, sa prezentovalo aj tanečné divadlo Bralen, ktorý galavečer otvoril.

Víťazstvo a hlavnú cenu v podobe sústredenia v tanečnej škole Neytiri si odnieslo duo z Bardejova a tanečná skupina z Michaloviec. Výnimkou tohtoročného TeenDance bola cena pre všetkých v podobe výberu tanečníkov na Godzone turné 2020 a natáčanie budúcoročného proma TeenDance.

Jubilejný ročník chcú organizátori znovu vyšperkovať, no plány si nechávajú pre seba. „Každý rok nám prídu nové talenty a ja veľmi chcem aby rástli ďalej a to prostredníctvom workshopov a aktuálne najnovšou novinkou vo výbere tanečníkov na Godzone, či promo TeenDance. A presne v tomto vidím najväčší zmysel. V odlišnosti od bežných súťaži a to nielen ukázať čo v sebe skrývajú tanečníci, no zároveň aj tanečné rásť,“ organizátorka Júlia Olexová.


Dominika Poláčiková